• Święto Majowe

• W dniu 28 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apelz okazji świąt majowych. Uczniowie przygotowali dla swoich młodszych i starszych kolegów małą lekcję historii. Opowiadali im o 1 maja - Świecie Pracy i o jej bliskim najnowszym święcie 2 maja czyli Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczyście opowiadali o dniu 3 maja, kiedy to w 1791 roku uchwalono Konstytucję, czyli najważniejszy w kraju dokument regulujący prawa i obowiązki obywateli. Dziś zwaną właśnie Konstytucją 3 Maja. Potem przypomnieli też o święcie w dniu 8 maja czyli Dniu Zwycięstwa ważnym dla wszystkich Polaków. Prezentacja wierszy i piosenek tak bardzo spodobała się widowni, że nagrodzili klasę 2a i 2 b gromkimi i bardzo długimi brawami. Pan Dyrektor również bardzo pochwalił występ uczniów i przypomniał, że przed nami bardzo długi weekend, który mamy wykorzystać na wypoczynek, bo już niedługo przed nami wystawianie ocen. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku!